דף ראשי  הנחיות בטחון  תודות  קישורים  הפוך לדף הבית  הוסף למועדפים  צור קשר  23.05.2019

***חדשות ועדכונים***

 

טקס סיום המסע  יער השבויים והנעדרים 8/5/2009***יומן המסעאפריל 2009***מרץ 2009 ***אלבום התמונות

מרץ 2009

***חדשות ועדכונים***
על היום הראשון בצעדת דצמבר מאת דרורה לביא
קטגוריה ראשית » יומן המסע » דצמבר 2007 » על היום הראשון בצעדת דצמבר מאת דרורה לביא

על היום הראשון בצעדת דצמבר 
דרורה לביא

ושוב יצאנו אל הדרך. הפעם נפגשנו ליד בריכת השחייה במושב דישון. שוב קידמו את פנינו הדגלים ששיוו לאירוע אווירה חגיגית, וצוות המתנדבים החרוץ העושה במלאכתו. מפעם לפעם נעשים הצועדים יותר ויותר מודעים זה לזה, ושמחת הפגישה ניכרה היטב על פניהם של כל הבאים.

גם הפעם הסדר והארגון המופתיים של אורי, מיכה שורץ ומיכה אסף –  איש-איש בתחומו – תרמו להרגשה ששוב צפוי לנו יום של הנאה. הכול מוכן ומזומן לקראת הצועדים – האוטובוסים, מגרש החנייה, השירותים, הכיבוד הנדיב של חברת המושב, המדריך יניב מטעם רשות הטבע והגנים – כל אלה ועוד פרטים שנשמטו מזיכרוני, אבל אלמלא היו, היינו מרגישים בחסרונם.

את היום פתח אורי כמיטב המסורת שכבר נתגבשה בצעדה, בשירו של יורם טהר-לב "קום והתהלך בארץ", ומילות השיר הולכות ומתעצמות ככל שאנחנו מוסיפים לצעוד. מיכה אסף הוסיף רקע למה שאנו עומדים לראות והוראות לוגיסטיות. הרגשתי שאני בידיים טובות והמארגנים מנוסים ומיומנים.

 

נחל דישון מרהיב ביפי מצוקיו בכל ימות השנה, אך לאחר הגשם הראשון יופיו גדל שבעתיים. שטיחי כרכומים לבנים שיבצו את החורש והאדמה כוסתה בירוק עז ורענן.

יניב גילה בקיאות רבה במקורותינו ושיבץ בהסבריו ציטוטים מאלפים מהתנ"ך ומהגמרא. בטחנת הקמח הבנתי כמעט הלכה למעשה את תהליך טחינת הקמח בארץ ישראל, ואת ניצול הנתונים הטבעיים של משק המים לתועלתו של האדם. אף על בעלי החיים וצמחי החורש קיבלנו הסברים מאלפים.

צעדת היום הראשון הסתיימה בבית הכנסת העתיק בברעם, אותו בית כנסת השמור בעמקי תודעתי משטר הכסף של 500 פרוטה... אִיזכור על הקונפליקט המלווה אותנו קיבלנו בכנסייה המרונית בבירעם, שגולֶיה מציינים את זיקתם אליה עד היום.

אני מחכה כבר בקוצר רוח לצעדה הבאה ומייחלת שהפעם מזג האוויר לא יתעלל בנו. האתר מופעל בסיוע : מוזה קידום עסקים

מוזה

     

רשות הטבע והגנים 

הקרן לידידות

קרן קיימת לישראל

 mapa.co.il

 אנ"א