דף ראשי  הנחיות בטחון  תודות  קישורים  הפוך לדף הבית  הוסף למועדפים  צור קשר  27.11.2021

17.7.08 רשמי מסע, מאת עוזי שמיר
קטגוריה ראשית » יומן המסע » יולי 2008 » 17.7.08 רשמי מסע, מאת עוזי שמיר

17.7.08 רשמי מסע
מאת עוזי שמיר

ביום חמישי 17.7.08 , בליל ירח מלא, הצטרפנו לטיול שמארגנת אגודת פדויי שבי, בשביל ישראל.

מצאנו את כל המידע הדרוש באינטרנט: http://israel.erim-pow.co.il/index.php  מיקום יציאה, נקודות הצטרפות, זמנים, מידע חיוני, ציוד אישי והוראות ביטחון.

הטיול התחיל בהתכנסות הסברים וכיבוד בבית הגדודים במושב אביחייל הצמוד לנתניה, אנו הצטרפנו בנקודה השניה לטיול במגדל המים על שפת הים, שם קיבלנו הרצאה על המעפילים וענינו על החידה: האם השמש שוקעת בזמן שאנו רואים את השקיעה...

בשקיעה ועל פי לוח הזמנים של התכנית ירדנו לחוף והלכנו לנקודת העצירה הבאה שבה ישבנו מול הים ושמענו את סיפור צבי הים, ובעיקר צבות הים שחוזרות לחוף אחרי 15 שנים של נדודים להטיל ביצים בדיוק באותו חוף שבו הן בקעו. הצבים הקטנים בוקעים בערך ביחד ומחכים שיהיו הרבה מהם כדי להבקיע את החול שמעליהם ולצאת לים לכיוון קצף הגלים. לפעמים יש להם בעיה והם פונים לכיוון אורות העיר שנראים להם כמו קצף הגלים. ויש כמובן הרבה אויבים בדרכם לבגרות, אבל פקחי הצבים באים לעזרתם ודואגים שהצבים שלנו לא יכחדו מן העולם.

עצרנו שוב בכיכר העצמאות כדי לשמוע על תולדות העיר נתניה, והמשכנו בטיילת שככל הנראה היא הכי יפה בעולם, עם פרחים כמו חבצלת החוף, נר הלילה החופי, ועוד פרחים.

 לכל אורך הטיילת יש מסעדות, בתי קפה, וים. הטיילת נקיה, מושקעת ועשויה בטוב טעם.

בהמשך הדרך עצרנו בבית יד לבנים וגם שם קבלו אותנו יפה מאד, עם כיבוד, שתיה וסיפורים של שבויים. שמענו גם את סיפורו המרתק של לוחם השייטת, שנפל בשבי בפעולה, שנראית לי מעבר לכל דמיון בנמל אלכסנדריה במלחמת ששת הימים.