דף ראשי  הנחיות בטחון  תודות  קישורים  הפוך לדף הבית  הוסף למועדפים  צור קשר  13.07.2020

חוויותיה של אורנה מגני על השינה בצופר
קטגוריה ראשית » יומן המסע » מרץ 2009 » חוויותיה של אורנה מגני על השינה בצופר

אורנה מגני על השינה בצופר

 

 

"ויסעו מרפידים ויבואו מדבר סיני ויחנו במדבר..."(שמות י"ט)

 

ואנחנו, ההולכים בשביל, חנינו ובאנו ללון בחאן צופר. הופתענו... לטובה.

"חדרי שינה" ענקיים, להלן "המאהל", קידמו את פנינו, והם מרופדים בשטיחים צבעוניים;  כל אחד הזדרז לסמן את הטריטוריה הפרטית בעזרת ערימה של 2 מזרונים שיצרה את המיטה. סביב לכל ה"חדר", מדף/ספסל בנוי, מצופה באבנים יפות, אשר תוחם אותו בצורת "ח". על המדף פזורות כריות ובזכותו אפשר סוף סוף לשבת באוהל בלי לכווץ את כל האיברים, וגם אפשר להניח את החפצים האישיים בגובה, באופן שיותר קל לפשפש בהם ולסדר אותם.

במאהל שלנו, יוחנן, האיש והתושייה, שלף מתרמילו חבל ארוך (שהיה אתו במקרה..), מתח אותו מעמוד לעמוד – והנה חבל לייבוש. תוך מספר דקות היה האוהל "מקושט" במגבות צבעוניות כמו דגלים.

בריכות הג'קוזי, שסיפרו לנו עליהן שבועות קודם לכן, סִקרנו ומשכו קהל. המים המוזרמים אליה הם מים חמים מינרליים שנשאבים מהאזור. אז נכון שצריך להתקלח לפני וגם אחרי, אבל הטבילה בהן כל כך משחררת את השרירים, ומרגיעה, שהמאמץ שווה. "'ג'קוזי" אחד חבוי בתוך ביתן שקירותיו קני במבוק, הוא עצמו צבוע בתכלת ובעל שוליים מעוגלים. כאילו מישהו צייר אותו במכחול... ה"ג'קוזי" השני, תחת כיפת השמים.

בשני המקומות, הרגע הלא נעים היחיד מתרחש כשיוצאים מהמים החמימים לאוויר הקר… 

במרכז החאן, פינה מפנקת עם קומקומים גדולים רותחים; באחד תה מתוק, בשני תה נטול מתיקות, ובשלישי – קפה שחור. רק לבוא, למזוג, להשתרע על הכורסאות, ולתפוס ראש או שיחה.

אפילו סדר יום נוצר כבר במחנה. בשעה 18:00 מפגש טאי צ'י, ושוב מושיע את עצמותנו הדואבות – יוחנן. מספר התלמידים גדל כל שיעור... המורה בורר מעט מילים, והן מספיקות כדי לשפר את אופן התנועה.

בשעה 19:00 ארוחה. באוהל האירוח כבר ערכו לנו שולחנות עם מפות, ומגישים לכל שולחן קערה ענקית ומהבילה, צבעונית ומזמינה, של עופות ותוספות. כולם משבחים את האוכל העָרב, כמו גם את הארגון, הטעם הטוב וטוב הטעם.

צוות מקסים מנהל את העניינים בתשומת לב לפרטים גדולים וקטנים.

עם סיום הערב, צריך לפקוד גם את המקלחות המשותפות... עקב אכילס של כל לינה משותפת. מצחצחים שיניים בעיניים שמוטות, ממילא כולם עייפים ולא ממש רואים האחד את השני...

שאלה: האם יש מישהו שהקדים להגיע בבוקר למקלחת, כשעוד ממש בחושך, ולא פגש את אירית? – אין מצב, היא כבר שם בחיוך מאיר עיניים, מטופחת, יפה ומבושמת.

לאחר שירה בציבור או הרצאה, מתמקמים לשינה, ומישהו אי שם מתמתח, שולח יד ומכבה את האור במאהל. "הניסורים" נבלעים בחשיכה, האוהל הגדול מכיל את כולם.

לפנות בוקר, נשמעות נעירות חמור, שמתערבבות עם שעוני הסלולר המעוררים.

מי יהיה הפעם "האיש הרע" שידליק האור? –  יום נעים לכולם. תודה למארחים. האתר מופעל בסיוע : מוזה קידום עסקים

מוזה

     

רשות הטבע והגנים 

הקרן לידידות

קרן קיימת לישראל

 mapa.co.il

 אנ"א