דף ראשי  הנחיות בטחון  תודות  קישורים  הפוך לדף הבית  הוסף למועדפים  צור קשר  13.07.2020

יום ראשון 5 באפריל 2009, טקס הסיום באום רשרש, מאת דרורה לביא
קטגוריה ראשית » יומן המסע » אפריל 2009 » יום ראשון 5 באפריל 2009, טקס הסיום באום רשרש, מאת דרורה לביא

יום ראשון 5 באפריל 2009, טקס הסיום באום  רשרש
מאת דרורה לביא

 

שעה קלה של אתנחתה עד התהלוכה לאום רשרש. בבגדינו המאובקים, פנינו צרובות השמש ותרמילים על גבינו התערבנו בקהל הנופשים בבית הקפה ארומה. קשה היה לעכל את המעבר החד מההרים החשופים לשמש הקופחת, מהנופים המדהימים מאופק עד אופק – אל בגדי הים והשמלות הקלילות, ומשיחות החולין שנשמעו לי כה כאילו באו מעולם אחר.

בארבע אחר הצהריים יצאנו למסע האחרון. כשלוש מאות איש, מיטיבי הלכת ומיטיבי הסוע והטיול של עמותת ערים בלילה – כולם נושאי דגלי ישראל, ארגון נכי צה"ל ועמותת ערים בלילה. בשירה אדירה עברה התהלוכה המרשימה בטיילת של העיר, בין דוכני השטויות לתיירים והנופשים. רבים שאלו, התעניינו וצילמו.

רחבת אום רשרש אצל האנדרטה לדגל הדיו כבר הייתה ערוכה לבואנו. את הטקס הנחה כרגיל, בחן מצד אחד וביראת כבוד מצד שני, מיכה שורץ מיודענו. בזה אחר זה הזמין מיכה את נציגי העירייה, רשות הטבע והגנים וארגון נכי צה"ל לשאת את דברם. רמי דורון סיפר על המסע ומטרותיו – אהבת הארץ ברגלינו, ולצעוק את סיפורם של פדויי השבי בכל הארץ. ואז הגיע רגע השיא. אורי שחק וגלעד רגב עולים על הבמה ומניפים את דגל הדיו שהכינו בשבי הסורי.

לשירת התקווה הזמין אורי שלושה נציגים משלושה מקומות שבי: יוסף אלעד, מלוחמי העיר העתיקה בתש"ח, שנפל בשבי ירדן; שלמה ארדינסט, מפקד מוצב המזח במלחמת יום הכיפורים, שנפל בשבי מצרים, ונסים שלם (סאלם) שנפל בשבי ארגון המחבלים של ג'יבריל במלחמת לבנון הראשונה.

תם הטקס הרשמי. "מחר בחמש וחצי בבוקר. שישה ליטר מים..." חתם מיכה שורץ.

קשה היה להיפרד מאנשים שהיו כבר חלק מחיי. כל תיאור פלסטי של הפרידה ייחשד בקיטש, ובצדק. אסיים אפוא כאן את היומן, יומן המסע שלי בשביל ישראל עם קבוצת ערים בלילה  וחבריהם.

  האתר מופעל בסיוע : מוזה קידום עסקים

מוזה

     

רשות הטבע והגנים 

הקרן לידידות

קרן קיימת לישראל

 mapa.co.il

 אנ"א