דף ראשי  הנחיות בטחון  תודות  קישורים  הפוך לדף הבית  הוסף למועדפים  צור קשר  18.10.2021

יולי 2008

הולכים שבי בשביל ישראל

אייל מיטרני, מנהל תחום קהל וקהילה, רשות הטבע והגנים מחוז מרכז, מספר על הרגעים המרגשים שחווה עם ההולכים שבי בשביל ישראל

מתוך עיתון "חדשוטבע ומורשת", מגזין יולי 2008 (גיליון מספר 33)דברים בפתיחת קטע המסע מאביחיל לאפולוניה, מאת אורי שחק

היום יום חמישי י"ד בתמוז תשס"ח, 17/7/2008 היום השלושים ואחד למסענו בשבילי ישראל ולכבודם של פדויי השבי מכל מערכות ישראל.

אתמול חזרו הביתה אודי גולדווסר ואלדד רגב שנפלו בשבי החיזבאללה לפני קצת יותר משנתיים, והיום ליווינו אותם למנוחת עולמים. נרכין ראשינו ונעמוד דקה בדומיה לכבודם.


17.7.08 רשמי מסע, מאת עוזי שמיר

ביום חמישי 17.7.08 , בליל ירח מלא, הצטרפנו לטיול שמארגנת אגודת פדויי שבי, בשביל ישראל.
הטיול התחיל בהתכנסות, הסברים וכיבוד בבית הגדודים במושב אביחייל הצמוד לנתניה, אנו הצטרפנו בנקודה השניה לטיול במגדל המים על שפת הים, שם קיבלנו הרצאה על המעפילים וענינו על החידה: האם השמש שוקעת בזמן שאנו רואים את השקיעה...19.7.08, מחוף פולג לאפולוניה, מאת דרורה לביא
את היום הזה, שהתחלנו בחוף פולג, הקדיש אורי לאנשי הדממה. התחלנו את המסע לרגלי מכון וינגייט.  מעל החוף נישאים מצוקי הכורכר. עמדנו על תהליכי הבליה של הכורכר בעקבות בניית סכר אסואן ועצירת הסחף. נמלים עתיקים מתחת לפני הים מעידים על כך. חבצלת החוף הלבנה מחייכת אלינו ממרומי המצוק. כאן ביתה. בחוף הנודיסטים עברנו כנראה בשעה מוקדמת ורק שני ישבנים חשופים קישטו אותו.

את המסע היום קינחנו בעיר הצלבנית אפולוניה. למטיילים הלומי החום חיכתה בחנייה המאפיה התימנית, שהצהילה לבבות בתחרות שירה.17.7.08, מסע לילי מאביחיל לחוף פולג, מאת דרורה לביא
בית הגדודים באביחיל. שולחנות עמוסי כל טוב מקבלים את פנינו. יום חמישי אחר הצהריים. שעה לא שגרתית במסענו. היום כולו "לא שגרתי". רמי ועודד באו לבית הגדודים הישר משתי הלוויות – של אודי גולדווסר ושל אלדד רגב. בטקס הפתיחה עמדנו דקה בדומייה לזכר הנופלים.


קטגוריה ראשית » יומן המסע » יולי 2008 פריטים: 5