דף ראשי  הנחיות בטחון  תודות  קישורים  הפוך לדף הבית  הוסף למועדפים  צור קשר  17.06.2019

***חדשות ועדכונים***

 

טקס סיום המסע  יער השבויים והנעדרים 8/5/2009***יומן המסעאפריל 2009***מרץ 2009 ***אלבום התמונות

מרץ 2009

***חדשות ועדכונים***
אוגוסט 2008

נירה לוין נושאת דברים בערב "שיח נשים"

כולנו משפחות אותה מלחמה ארורה – יום כיפור,

מתמודדות מידי יום, כמהות לדרכים לשינוי ושיפור.

צמאות לכלים חדשים, לכל פיסת מידע.

האם תגובותינו נכונות? בעיתוי, במינון, במידה?

 

 שיח נשים - נשות פדויי השבי מספרות את סיפורן, מאת דרורה לביא
 גולת הכותרת של היום הוא מפגש הערב המסורתי שהתקיים הפעם בבית הלוחם. האולם מלא מפה לפה והצטרפו גם אורחים שלא צעדו אתנו. הפעם הופנה הזרקור אל פינה חבויה, שלא ניתן לה ביטוי עד כה – נשות השבויים. על הבמה ישבו שלוש נשים אמיצות שהסכימו לחשוף טפח ממסכת הייסורים שעברו כאשר בעליהן היו בשבי האויב – עדנה בשן, אשתו של יהודה שנפל בשבי מצרים בלחמת יום הכיפורים, נירה לוין, אשתו של דני שנפל בשבי הסורי במלחמת יום הכיפורים, ואיריס שי, אשתו של חזי שנפל בשבי ארגונו של אחמד ג'יבריל במלחמת לבנון הראשונה.


14-16.8.08, משפך הירקון למודיעין, מאת דרורה לביא

אנחנו עדיין במישור החוף. אמנם לא דרמטי כמו הכרמל והגליל, אבל גם הוא ארץ ישראל. והחום של אוגוסט גם כן והבטון המהביל גם הוא ארץ ישראל.

בשעת בוקר מוקדמת זו, מגרש החנייה של שפך הירקון מתמלא במכוניות ההולכים בשביל. בפתיחת המסע הקדיש אורי את היום לנשות השבויים. עוד אספר עליהן. מיכה סיפר על ימי תפארתו של הנחל בעבר, כאשר במלחמת העולם הראשונה עמד כ"מכשול שאין לעוברו", ואף על פי כן הצליח הצבא הבריטי לחצות אותו, ואף אנדרטות הקימו לכבודם. כאן היה הנמל הטבעי של אזור יפו בימי קדם. בעת החדשה הקימו כאן את אצטדיון המכבייה ואת תחנת הכוח רדינג. כאן גם השתרעו גני התערוכה וסמל הגמל המעופף מרחף מעליהם ("אם תצליח להקים כאן יריד", אמר ערבי ספקן, "יצמחו לגמל כנפיים", וכך היה). גשר הירקון היה אות הפתיחה לנסיעה בכביש החוף. עד כאן האינפורמציה, ואנחנו מתחילים את מסענו.קטגוריה ראשית » יומן המסע » אוגוסט 2008 פריטים: 3


 האתר מופעל בסיוע : מוזה קידום עסקים

מוזה

     

רשות הטבע והגנים 

הקרן לידידות

קרן קיימת לישראל

 mapa.co.il

 אנ"א