דף ראשי  הנחיות בטחון  תודות  קישורים  הפוך לדף הבית  הוסף למועדפים  צור קשר  27.09.2020

מרץ 2009

חוויותיה של אורנה מגני על השינה בצופר

ואנחנו, ההולכים בשביל, חנינו ובאנו ללון בחאן צופר.

"חדרי שינה" ענקיים קידמו את פנינו, והם מרופדים בשטיחים צבעוניים;  סביב לכל ה"חדר", מדף/ספסל בנוי, מצופה באבנים יפות, אשר תוחם אותו בצורת "ח". על המדף פזורות כריות ובזכותו אפשר סוף סוף לשבת באוהל בלי לכווץ את כל האיברים, וגם אפשר להניח את החפצים האישיים בגובה, באופן שיותר קל לפשפש בהם ולסדר אותם.

 

דרורה לביא עורכת את סיפורה של אורנה מגניסיפורם של אורי אהרנפלד ורמי דורון במוצב המזח

אורי אהרנפלד, פדוי שבי שנפל במוצב המזח במלחמת יום הכיפורים, הביא אתו מצגת שהמחישה את הדברים הקשים שסיפר. עד לאחרונה לא סיפר את סיפור השבי, אבל נעתר להפצרות והחליט לספר על כך בגילוי לב.
גם רמי דורון, קצין שריון, נמנה עם לוחמי מוצב במזח שנפלו בשבי. את סיפורו הקדיש רמי לזכר אנשי הצוות שלו שנפלו בקרב: משה דבורה, אלברט דהאן ויצחק מילס.

מאת דרורה לביאמהערבה להרי אילת, מאת דרורה לביא

לאמתו של דבר התחלנו את המסע יום קודם, ובדרכנו לדרום שוטטנו אביבה ואני בקניוני רחוב איבן גבירול בתל אביב, ונכנסנו לכוכים ומערות שהפגינו תופעות טבע מוזרות.

אבל יום חמישי הוא היום. אפילו השמש התעצלה לצאת מהשמיכה כשאנחנו כבר עמדנו בטקס הבוקר בדרך המעיינות, ליד אבן הדרך של דרך הבשמים. אורי קרא שוב לראש הממשלה להחזיר את גלעד שליט, ויוסקה גרוף סיפר על תקוותו שגלעד לא ישבור את השיא שלו – 997 ימים.

 

מאת דרורה לביאקטגוריה ראשית » יומן המסע » מרץ 2009 פריטים: 3


 האתר מופעל בסיוע : מוזה קידום עסקים

מוזה

     

רשות הטבע והגנים 

הקרן לידידות

קרן קיימת לישראל

 mapa.co.il

 אנ"א